Nejčastějsí otázky a odpovědi

Je nutná žádanka nebo doporučení k vyšetření na vašem pracovišti?

K vyšetření či terapii na našem pracovišti není nutná žádanka. Poskytované služby v našem zařízení nejsou (zatím) hrazeny zdravotními pojišťovnami. V současné době naše pracoviště vede jednání se všemi zdravotními pojišťovnami a žádá uzavření smlouvy o úhradě zdravotní péče.
Pouze k potvrzení o zdravotní způsobilosti (výkonnostní a vrcholoví sportovci) požadujeme výpis ze zdravotní dokumentace praktickým lékařem. Mrzí nás komplikace, které jsou spojeny se zajištěním výpisu, ale požadavek je dán legislativou nikoliv námi.


Jaký typ prohlídky potřebuji k potvrzení pro zdravotní způsobilost ke sportu?

Požadavky k posudku pro zdravotní způsobilost jsou dány legislativou (vyhláška č. 391/2013 Sb.). Základní je rozlišení, zda jste výkonnostní nebo vrcholový sportovec.

Vrcholový sportovec (vrcholovým sportem se rozumí oblast sportu, která zahrnuje státní sportovní reprezentaci a přípravu talentovaných sportovců k této reprezentaci, kterými jsou členové rezortních sportovních center nebo sportovních center mládeže a obdobných zařízení pro přípravu sportovců). Při každé prohlídce (minimálně co 12 měsíců) je nutné absolvování zátěžového EKG nebo spiroergometrie.
Výkonnostní sportovec (každý registrovaný sportovec bez ohledu na věk či úroveň sportovní soutěže). Minimálně při vstupní prohlídce absolvujete klidové EKG (v naši nabídce: vyšetření TVL lékařem včetně klidového EKG). S ohledem na vysoké fyzické nároky kladené i na výkonnostní sportovce doporučujeme nad rámec požadavků legislativy absolvovat prohlídku včetně zátěžového EKG.


Provádíte prohlídky k potvrzení přihlášek na VŠ se zaměřením na sport?

Ano, tyto prohlídky provádíme. Na základě prohlídky Vám potvrdíme přihlášku (y). Uvedená cena je za prohlídku a je fixní bez ohledu na počet potvrzených přihlášek.


Jsem objednaný na zátěžové vyšetření, co si mám s sebou vzít k prohlídce?

Součástí prohlídky je zátěžový test na bicyklovém ergometru do maximální zátěže, proto si vezměte s sebou sportovní oblečení (sportovní obuv, šortky, ženy sportovní podprsenku nebo horní díl plavek), toaletní potřeby (ručník, mýdlo). Po ukončení testu máte možnost se osprchovat. Pokud jste sledovaný v odborné ambulanci (alergologie, kardiologie, neurologie atd.), předložte prosím kopii zprávy z posledního vyšetření. Pokud požadujete vystavení posudku o zdravotní způsobilosti, požádejte svého praktického lékaře o stručný výpis ze zdravotní dokumentace. Mrzí nás komplikace, které jsou spojeny se zajištěním výpisu, ale požadavek je dán legislativou, nikoliv námi.


Jsem objednaný na prohlídku, ale onemocněl jsem a nemohu se dostavit. Dostanu náhradní termín?

Pokud jste náhle onemocněl, je nutné změnit termín vyšetření. Prohlídku nelze provést, pokud proděláváte akutní onemocnění (máte zvýšenou teplotu, užíváte antibiotika) nebo máte jiné zdravotní komplikace. Pokud se na vyšetření nemůžete dostavit, sdělte tuto informaci neprodleně telefonicky na číslo 558 415 355 v době od 7 do 14 hodin, nebo emailem na adresu sportovnimedicina@nemfm.cz.  Rádi Vám nabídneme nový náhradní termín.
Pokud termín neodhlásíte, blokujete možnost vyšetření jinému zájemci, proto s ohledem na ostatní klienty Vás velmi žádáme o včasné zrušení termínu. Děkujeme.On-line objednávka

On-line objednání

Domluvte si termín osobní schůzky
s lékaři ATL.

ONLINE OBJEDNÁNÍ

FAQ a on-line poradna

FAQ a on-line poradna

Další informace

Pro lékaře

Pro lékaře

Další informaceOrganizace Nemocnice ve Frýdku-Místku je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem