Záleží Vám na zdraví a chcete změnit svůj životní styl, zlepšit svůj zdravotní stav a začít pravidelně sportovat? Jste léčeni pro srdeční, cévní či jiná onemocnění? Jste nesportovec s nadváhou? Pomůžeme Vám vyřešit Váš konkrétní zdravotní či výkonnostní problém.

Ambulance tělovýchovného lékařství

Pro pacienty

Komplexní vyšetření se zátěžovým testem je vhodné pro všechny lidi, kteří chtějí začít pravidelně sportovat ve vyšším věku a mají rizikové faktory kardiovaskulárních onemocnění nebo jsou již závažně nemocní. Existuje mnoho objektivních podkladů pro to, že pravidelná fyzická aktivita je prospěšná pro všechny lidi i ty závažně nemocné, pokud jsou dlouhodobě stabilizovaní. Tělovýchovný lékař je schopen doporučit pohybovou aktivitu pro jedince s nejrůznějšími nemocemi a v indikovaných případech i zařadit přechodně do rehabilitačního programu kardiaků, kde si mohou vyzkoušet bezpečný pohyb pod dozorem vyškoleného fyzioterapeuta. Pokud mají tito rizikoví pacienti žádanku od ošetřujícího lékaře (praktický lékař či specialista), je tato služba hrazena z veřejného pojištění.

Průběh vyšetření je shodný jako u vyšetření sportovce, liší se jen intenzita zátěže.

 

Co budete k vyšetření potřebovat:

  • dohodnout termín - termíny vyšetření jsou individuální a dle domluvy. Podrobné informace získáte a objednat se můžete na telefonu 558 415 355 v době od 7 do 14 hodin (funkční vyšetřovna) nebo e-mailem sportovnimedicina@nemfm.cz.
  • předem je vhodné vyplnit zdravotní dotazník sportovce - najdete jej v sekci Ke stažení.
  • vzít si s sebou sportovní obuv, případně cyklistické tretry s vlastními pedály (domluvit předem), sportovní oblečení a ručník. Po vyšetření je možné využít sprchu (vezměte si prosím vlastní ručník a toaletní potřeby).
  • příprava viz Informovaný souhlas
  • seznámit se a podepsat informovaný souhlas s vyšetřením ve spolupráci s lékařem, případné dotazy Vám budou ihned zodpovězeny
  • pokud budete potřebovat posudek o zdravotní způsobilosti ke sportu, je k vyšetření nezbytný výpis ze zdravotní dokumentace registrujícím praktickým lékařem a na místě provedeme odběr moči na biochemické vyšetření


On-line objednávka

On-line objednání

Domluvte si termín osobní schůzky
s lékaři ATL.

ONLINE OBJEDNÁNÍ

FAQ a on-line poradna

FAQ a on-line poradna

Další informace

Pro lékaře

Pro lékaře

Další informaceOrganizace Nemocnice ve Frýdku-Místku je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem